Aparaty
Pixless - 0,03 megapiksela fotograficznej frajdy
Czym różni się patrzenie na fotografię od patrzenia przez fotografię? Czy to, co widzimy zależy od tego, kto patrzy? Czym jest kadr i czego na zdjęciu nie widzimy? Na te i inne pytania Fundacja Archeologia Fotografii spróbuje odpowiedzieć już 28 maja podczas dwóch darmowych warsztatów.
Widzi-mi-się to cykl ciekawych warsztatów z czytania fotografii dla dzieci i dorosłych, które towarzyszą wystawom organizowanym przez Fundację Archeologia Fotografii. Kolejne z zajęć odbędą się już 28 maja 2017 roku.
- Uczestnicy będą oglądać i „czytać” fotografię, czyli zdobywać umiejętność uważnego i świadomego patrzenia na zdjęcie oraz zadawania pytań i spojrzenia nieco poza kadr aparatu - powiedzieli organizatorzy.
Warsztaty dla dorosłych prowadzi Agnieszka Pajączkowska, dla dzieci - Zuzanna Zasacka. Punktem wyjścia dla obu będzie wystawa Jana Jastrzębskiego Relacja. Przebudowa Mostu Poniatowskiego. Czarno-białe prace warszawskiego fotografa przedstawiają intrygujący obraz Warszawy i mostu, ale równie dobrze można na nich zobaczyć demontaż potężnej konstrukcji: częściowo przesłonięte płachtą niby-teatralne zasłony, monumentalne, kręte schody, latarnie i śnieg przywołujące na myśl ruiny zamku.
Najbliższe warsztaty z cyklu Widzi-mi-się odbędą się już w przyszłą niedzielę, 28 maja 2017 roku o godzinie 12:00 w Fundacji Archeologia Fotografii (ul. Andersa 13, Warszawa). Są organizowane zarówno dla dzieci (6-12 lat) jak i dorosłych.
Swoją chęć udziału należy przesłać na adres warsztaty@faf.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 15 osób (każdy z warsztatów). Zajęcia są bezpłatne i potrwają około dwóch godzin. Kolejne warsztaty z tego cyklu są planowane na październik i grudzień tego roku.
Więcej informacji, w tym szczegółowy program możecie znaleźć na faf.org.pl lub na facebookowej stronie wydarzenia.