Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Fotografia artystyczna, podobnie jak fotografia albumowa i fotografia komercyjna, opiera się na schematach. Artyści, którzy chcą tworzyć za pomocą medium fotografii w XXI wieku muszą wziąć na barki wszystko: przypadkowość i łatwość lub - z drugiej strony - żmudność i niewystarczalność procesu fotograficznego, ogrom przeszłych poszukiwań artystycznych i zjawisk istniejących już jako konteksty z zakresu historii sztuki, a także konieczność poruszania się pomiędzy konceptualizmem, postmodernizmem, symbolizmem a sztuką zaangażowaną.
W tej walce o sens tworzenia nam - studentom czwartego roku stacjonarnej fotografii w PWSFTViT - z pomocą przychodzi istnienie w grupie. Prace na tej wystawie nie poruszają jednego zagadnienia ani nie podejmują podobnych kwestii formalnych. Łączyć je można tylko poprzez rytuały autorów - ciągły kontakt, wspólne obiady, studenckie zabawy. Brak jednego tematu, stylu czy wspólnych poszukiwań artystycznych nie dzieli nas. Wspólne konteksty i zaskakujące powiązania ujawniają się w naszych pracach często, ale niezamierzenie.
Jesteśmy grupą i (mimo usilnego dążenia każdego z nas do zamanifestowania swojej wyjątkowości) chcemy jako grupa istnieć. Nie mamy nazwy, bo nie umiemy jej ustalić. Nie mamy manifestu, bo nie kierujemy się tymi samymi wartościami artystycznymi. Jednakże budując swoje ja dbamy o to, aby wypełnić wszystkie role w mikrospołeczności, w której żyjemy, a rozwój każdego z nas pośrednio uwarunkowany jest kierunkiem rozwoju wszystkich pozostałych.
Chcemy tworzyć indywidualnie, ale zostać zapamiętani razem - deklarują pomysłodawcy wystawy.
"8 zł zestaw - dwa razy poproszę" to druga odsłona wystawy pokazanej w październiku 2011 roku, która podsumowywała poszukiwania młodych twórców z 4. roku fotografii stacjonarnej PWSFTViT. Niewielka zmiana składu osobowego oraz wystawianych prac nie narusza głównej idei ekspozycji, silnie przypominając o wadze kontekstu grupy dla indywidualnej twórczości każdego z jej członków. Miejsce i okazja prezentacji pozwala zaś spojrzeć na prace młodych artystów z szerszej perspektywy i oglądać je także w szerszym kontekście.
Autorzy wystawy: Franciszek Ammer, Agata Berniak, Maciej Bujko, Nina Hajdorowicz, Katarzyna Iwańska, Magdalena Kimak, Monika Kryszczyńska, Maria Nowobilska, Igor Oleś, Igor Pisuk.
8 zł zestaw - dwa razy poproszę
Finisaż: 14.04.2012, godz. 20:00
Skwer
Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
poziom -1
Krakowskie Przedmieście 60A
Warszawa