Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Powiększalnik Dursta był dla wielu prawdziwych "ciemniowców" obiektem pożądania. Niestety, w parze ze znakomitą jakością szła też wysoka cena. Miłośników siedzenia w ciemni jest coraz mniej, wiec zapewne powiększalnik Dursta stanie się towarem luksusowym. Od 31 lipca dostępnym tylko na rynku wtórnym.
Durst Phototechnik AG zakończył produkcję powiększalników po 70 latach. Początek firmy datowany jest na rok 1936, jednak bracia Julius i Gilbert Durst konstruowali i reperowali sprzęt fotograficzny już w latach 20. XX w. Pierwszy patent zarejestrowali w 1934, a do dnia dzisiejszego firma ma na koncie aż 500 patentów tylko związanych z powiększalnikami.
Szczytowy moment nastąpił w 1979 kiedy sprzedaż osiągnęła 107.000 egzemplarzy. Był to oczywiście także szczyt popularności hobby jakim było własnoręczne wykonywanie odbitek. Także w Polsce, choć u nas królował sprzęt produkcji czechosłowackiej. Od 1982 sprzedaż powiększalników zaczęła systematycznie spadać. Najpierw zaszkodziła jej popularność laboratoriów usługowych, a potem oczywiście nagły rozwój fotografii cyfrowej. Obecnie zainteresowanie klasycznym sprzętem jest znikome i dla samego Dursta utrzymywanie produkcji stało się kosztownym hobby.