Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Jak donoszą organizatorzy akcji, w miejskiej grze uczestniczyło ok. 300 osób w tym 230 graczy oraz osoby, które odnajdywały punkty do gry. Na punktach tych statyści odgrywali sceny z czasów Powstania Warszawskiego, a zadaniem graczy było je sfotografować. Takich punktów przygotowano aż osiemnaście. Wśród nietypowych scen znalazł się płonący budynek PAST-y, powstaniec na stanowisku ogniowym na wystawie DH "Sezam" oraz audycja powstańcza nadawana z budynku przy ul. Złotej 1.
Kulminacyjnym punktem gry było podwórko kamienicy przy ul. Sienkiewicza, gdzie gracze mogli obejrzeć zdjęcia znanego polskiego lekkoatlety i fotoreportera z czasów powstańczych Eugeniusza Lokajskiego. To właśnie jego prace zainspirowały organizatorów do przygotowania scen. Gra rozgrywała się właśnie w tych miejscach, w których Lokajski zrobił zdjęcia.
Gra miejska jest początkiem konkursu fotograficznego, który potrwa aż do 4 września 2007 roku. Przez cały ten czas na stronie internetowej www.klisza.1944.plmożna oglądać zdjęcia uczestników gry oraz głosować na najlepsze zdjęcie i najlepszy fotoreportaż. Przewidziano nagrody zarówno dla fotoreporterów jak i losowo wybranych osób głosujących.
Rozstrzygnięcie konkursu wraz z pokazem nagrodzonych zdjęć oraz materiałem filmowym z przebiegu gry odbędzie się 11 września 2007 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Tutaj znajdziesz zasady konkursu.