Konkurs fotograficzny "Pangea"

Konkurs Fotograficzny Pangea adresowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 25 lat. Promuje on ideę stworzenia, przynajmniej w sferze artystycznej wyobraźni, przyjaznego, wolnego od nietolerancji i stereotypów świata.

Autor: Marta Majewska

25 Czerwiec 2002
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Fotograficzny Pangea adresowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 25 lat. Nazwa konkursu wzięła się od pierwotnego superkontynentu złożonego ze wszystkich znanych obecnie kontynentów, istniejącego na Ziemi w okresie prekambru. Konkurs organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w ramach dwuletniego programu Dialog dla Przyszłości. Jego celem jest wspieranie organizacji i inicjatyw, które promują ideę dialogu polsko-żydowskiego, wielokulturowości, umożliwiają lepsze poznanie i zrozumienie, występują przeciwko antysemityzmowi, a w szerszym rozumieniu przeciwstawiają się rasizmowi, nietolerancji, ksenofobii, wspierają otwarcie na różnorodność kulturową i religijną.

Ponieważ, jak wyraził to prof. Jacek Woźniakowski: bez dialogu nie ma pluralizmu, program wspiera zwłaszcza takie projekty, które nastawione są na dialog, współpracę różnych organizacji, współuczestnictwo różnych grup etnicznych, na przełamywanie barier narodowych, społecznych, kulturowych. Wyróżniane są te projekty, które służą wzrostowi świadomości na najniższym poziomie, adresowane są więc przede wszystkim do mieszkańców mniejszych miejscowości i do młodzieży szkolnej.

Konkursowi Pangea przyświeca więc idea stworzenia, przynajmniej w sferze artystycznej wyobraźni, przyjaznego, otwartego świata. Nowa rzeczywistość powinna być wolna od konfliktów, jednak nie pozbawiona różnic. Lekceważenie inności: tradycji, zwyczajów i obrzędów jest przecież dla przyjaźni i otwartości świata bardzo niebezpieczne.

Można wybrać następujące tematy prac:

  1. "Pogranicza kultur"- opowieść o miejscu, gdzie spotykają się (lub spotykały się w przeszłości) różne kultury
  2. "Oblicza Inności"
  3. "Obrzędy - zwyczaje - tradycja"

Zdjęcia należy nadsyłać do 20 listopada 2002 roku. Konkursowi fotograficznemu towarzyszą konkurs literacki, plastyczny oraz przeznaczony dla grup szkolnych. Więcej informacji można zaleźć na stronie www.future.ngo.pl. Można także skontaktować się z Beatą Tokarz, która wyjaśni wszelkie wątpliwości.

beatat@filantropia.org.pl

tel: (22) 622 01 22

fax: (22) 622 02 11

Pobierz:

Kartę zgłoszeniową

Regulamin konkursu

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
 Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards zdobyło zdjęcie surfera
Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards...
Fotografia Jérôme'a Brouilleta, przedstawiająca brazylijskiego surfera Gabe’a Medinę, zdobyła główną nagrodę World Sports Photography Awards 2024. W konkursie wzięli udział najlepsi fotografowie...
12
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
9
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj