Czerwcowe warsztaty w WSFoto

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Maj 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Portret i fotografia ekspresyjna z Marianem Schmidtem, mokry kolodion z Łukaszem Pietuchowskim, techniki szlachetne z Tomaszem Mielechem to tylko niektóre z warsztatów fotograficznych, które odbędą się w czerwcu w Warszawskiej Szkole Fotografii.
fot. Łukasz Pietuchowski

W pierwszy czerwcowy weekend (3-5 czerwca) rozpocznie się druga edycja warsztatów z portretu i fotografii ekspresyjnej autorstwa dr hab. Mariana Schmidta. Na zajęciach poruszane będą m.in. zagadnienia z zakresu formy i treści w obrazie fotograficznym, podstaw portretu i kompozycji oraz nawiązywania kontaktu z osobą portretowaną. Przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej. Część praktyczna będzie obejmowała pracę z modelem według metod Stanisławskiego oraz Lee Strasberga z Actor's Studio, jak również zaprezentowana zostanie metoda Avedona. Słuchacze będą fotografować pod okiem Mariana Schmidta, a wszystkie zdjęcia będą wykonywane aparatem cyfrowym i od razu omawiane.

Kolejną propozycją jest warsztat poświęcony technikom żelazowym, czyli cyjanotypii w różnych wariantach, który obejmie m.in. tonowanie oraz kalotypie i jej odmianę brąz Van Dycka. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość praktycznego zapoznania się z technikami szlachetnymi, własnoręcznego przygotowania papierów światłoczułych, kopiowania i obróbki odbitek. Zajęcia poprowadzi Tomasz Mielech, na co dzień prowadzący warsztaty fotograficzne z XIX-wiecznych technik fotograficznych. Termin: 18-19 czerwca.

Warsztaty z mokrego kolodionu, które odbędą się 25-26 czerwca poprowadzi Łukasz Pietuchowski. To propozycja dla osób zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności w zakresie mokrej techniki kolodionowej. Technika ta ma dwa warianty: negatywowy i pozytywowy, tzw. ambrotypia. W pierwszej otrzymujemy obraz negatywowy na przeźroczystym szkle, który możemy kopiować na papierze światłoczułym. W drugiej odmianie, czyli ambrotypii - otrzymujemy obraz pozytywowy na podłożu szklanym przezroczystym i nieprzezroczystym (najlepiej czarnym). W ramach zajęć odbędzie się wykład oraz zajęcia praktyczne z wykonywania ambrotypów i negatywu szklanego wraz z całym towarzyszącym im zabiegiem chemicznym i technicznym.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów ich prowadzących oraz zapisów na www.wsfoto.art.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
5
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
17
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
13
Powiązane artykuły