Aparaty
Wysyp zimowych promocji Fujifilm - aparaty z rabatem do 1075 zł
Można odnieść wrażenie, że na Białorusi większość młodych ludzi żyje niezależnie id panujących porządków I ustroju. Bo przecież młodość wszędzie wygląda podobnie.
Lecz nawet ty o państwie zapomniałeś, to państwo myśli o tobie. Mówi ci do jakiej organizacji studenckiej się zapisać, oglądasz państwową telewizję bo nie masz wyboru, idziesz do państwowej pracy bo innej nie ma, schodzisz do podziemia, bo twoja działalność została zakazana, w końcu wyjeżdżasz za granicę, bo wyrzucono cię z uniwersytetu albo nie widzisz tu szans na realizację.
Mieszkasz w ostatnim chyba państwie na świecie gdzie rock jest uważany za muzykę rewolucyjną, w twoim państwie oficjalnie nie ma też mniejszości seksualnych.
I tak wielu młodych, którzy w innych warunkach byliby w main stream, trafia do kultury alternatywnej, zakazanej i opozycyjnej.
Jan Brykczyński jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii przy Wydziale Operatorskim Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Studiował również w Szkole Filmowej FAMU w Pradze u Viktora Kolářa. Współpracuje z National Geographic Polska oraz z tygodnikami Polityka i Newsweek Polska.
Andrei Liankevich pochodzi z Grodna na Białorusi. Jest fotoreporterem w niezależnej gazecie Nasza Niva. Współpracuje m.in. z New York Times, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, Newsweek Russia, Ogoniok, Komsomolska Pravda w Białorusi.
Wystawa fotografii Młoda Białoruś autorstwa Jana Brykczyńskiego i Andreia Liankevicha prezentowana jest do 31 maja 2006 roku w Willi Decjusza przy ulicy 28 lipca 17a w Krakowie.