Akcesoria
Rode Wireless Micro - miniaturowe mikrofony, maksymalny dźwięk
Zdjęcia z cyklu zostały wykonane na terenie kopalni, bezpośrednio po zakończeniu pracy na porannej szychcie. Na twarzach górników czasem widnieje radość, czasem powaga, jednak zawsze odzwierciedlają pasję i miłość do podejmowanych codziennie wyzwań.
Roman Hryciów urodził się w 1953 roku w Bolesławcu. W 1972 roku zostaje członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, a w 1979 kierownikiem Galerii Fotografii JTF. Jest pomysłodawcą i organizatorem 3 pierwszych edycji istniejącego do dziś Bienale Fotografii Górskiej. Uczestniczył w wielu konkursach i wystawach zbiorowych. Laureat około 100 nagród i wyróżnień na wystawach w kraju i zagranicą. W latach 1979-84 uczestniczył w kilku wypraw alpinistycznych w Himalaje, co zaowocowało indywidualnymi wystawami i diaporamami, m.in.: Annapurna'79,Dzieci Azji, Nepal,Chiny'81, Karawana, Azjatyckie obrazki.
Od 2000 roku pracuje jako niezależny fotograf. Mieszka w Bielsku-Białej.
...Roman - stale przebywajacy w przestrzeni "poza murami", lubiący pracować z modelem z tzw. wolnej ręki (bez użycia statywu), kamera w jego ręku to stale zmieniający się punkt obserwacji, nastroju, światła, atakowanie problemów planu zdjęciowego niekonwencjalnymi metodami... - tak między innymi o autorze wystawy Twarze Śląska napisał w 1997 roku prof. Michał Kliś w katalogu wystawy "FF", natomiast Juliusz Garztecki, tak określił twórczość Romana Hryciów, pisząc we wstępie do katalogu innej indywidualnej ekspozycji: ...wystawa obecna jest wyborem z klikunastu lat jego zainteresowania tematem. Nie ma co się rozwodzić, bo każdy, kto oglądał jedną z jego licznych wystaw indywidualnych czy jego prace zbiorowe wie, że Hryciów fotografuje bezbłędnie...
Otwarcie wystawy zatytułowanej Twarze Śląska Romana Hryciowa odbędzie się 3 lutego 2006 roku o godzinie 18 w bielskiej galerii B&B (ul. 1 Maja 12). Wystawę będzie można oglądać do 1 marca 2006 roku.