Akcesoria
Rode Wireless Micro - miniaturowe mikrofony, maksymalny dźwięk
Do 8 stycznia 2006 roku w Centrum Japońskiej Sztuki i Technologii Manggha w Krakowie prezentowana jest wystawa fotografii cyfrowej autorstwa Noriyuki Araki. Ekspozycja zatytułowana Rising Imagination - cyfrowa wystawa o współczesnej Japonii odkrywa, często dotąd nieznane szerokiej publiczności, piękne miejsca w Hiroszimie.
Jakie informacje o Japonii są najczęściej znane w Polsce? Samuraj? Gejsza? Szczyt Fuji? W rzeczywistości - w Japonii jest wiele atrakcyjnych zdjęć nieznanych obcokrajowcom. Chciałbym, aby dzięki tej wystawie zdjęć poznali Państwo Japonię o jakiej wcześniej nie wiedzieliście. Jeśli to możliwe - chciałbym namówić Was do wizyty w Japonii w celu bliższego poznania najciekawszych miejsc.
Chciałbym, aby Japonia kojarzyła Wam się na przykład z wiatrem, który tam wieje
Las zaśnieżony, las we mgle, las w deszczu i las, w którym wieje miły wiatr...
Lasy w Japonii mają różne oblicze podczas czterech pór roku. A japończycy w pełni korzystają z ich dobrodziejstw.
Zamiast walczyć z naturą - staramy się ją wspierać w celu zgodnej koegzystencji. Choć takie podejście nieco osłabło wraz z początkiem ery nowoczesności.
Jednak stale japoński las ma na duży wpływ na nasze dusze - nie można go nawet wyrazić słowami.
Zawsze w zamglonym lesie czuję obecność duchów, które obserwują mnie ukryte za drzewami.
Hiroszima jest znana jako miejsce wybuchu bomby atomowej oraz ze świątyni Itsukushima. Dzielnica Hachiman, miejsce gdzie powstały te fotografie to piękna okolica. Znajdziemy tu "satoyama" - tradycyjny wiejski krajobraz Japonii.
Prefektura Hiroszima jest w Japonii znana ze swego łagodnego klimatu. Ale tu, w Hachiman, można w środku zimy spotkać zaspy śniegu wysokie na dwa metry.
Co więcej - są tutaj bardzo atrakcyjne i ekspresyjne chmury - powstające dzięki temu, że powietrze znad Morza Japońskiego i Wewnętrznego Morza Japońskiego spotyka się właśnie nad Hachiman.
Podczas każdej pory roku - aktywność ludzi i dramatyzm natury wpływają na swój rozwój.
Chciałbym pokazać Państwu niezbyt znane piękne miejsca w Chugoku (region, w którym wykonano te zdjęcia) oraz trudne do zobaczenia sceny ze słynnych miejsc widokowych. Pokazy sztucznych ogni w świątyni Itsukushima na wyspie Miyajima i olbrzymie drzewo wiśni, którego kwiaty są narodowym symbolem Japonii.
A także Wewnętrzna Morze Japońskie w świetle księżyca i prywatny dom japoński w tradycyjnej wiosce.
Chciałbym pokazać Japonię, której nie można zobaczyć podczas typowej wycieczki.
Noriyuki ArakiUrodził się w prefekturze Ehime w Japonii w 1970 roku. Ukończył wydział Fotografii Politechniki w Tokio. Już podczas studiów pracował jako fotograf-freelancer. Obecnie mieszka w Hiroszimie, gdzie fotografuje przede wszystkim regiony Chugoku i Shikoku. Poza fotografią pejzażową, specjalizuje się również w coraz bardziej popularnej fotografii z powietrza. Jego zdjęcia publikowane są w wielu magazynach, m.in.: Nihon no Kaido, Nihon Isan (wyd. Asahi Shimbum), Katei Gato (wyd. Sekai Bunka Publishing).
Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane aparatem cyfrowym i wydrukowane na drukarkach wielkoformatowych.
Wystawa Rising Imagination - cyfrowa wystawa o współczesnej Japonii Noriyuki Araki prezentowana jest do 8 stycznia 2006 roku w Centrum Japońskiej Sztuki i Technologii "Manggha" (ul. M. Konopnickiej 26) w Krakowie.