Akcesoria
Rode Wireless Micro - miniaturowe mikrofony, maksymalny dźwięk
W Galerii na Sali w Olzie prezentowane są fotogarfie prezentujące cerkwie z terenu Beskidu Niskiego pochodzące z różnych okresów i prezntujące różne style architektoniczne. Cykl autorstwa Krzysztofa Łapki Impresje cerkiewne można oglądać do 31 grudnia 2005 roku.
Cerkwie od wieków stanowią nieodłączny element krajobrazu południowo wschodniej Polski. W wyniku ciągłego przenikania się kultur Wschodu i Zachodu tak charakterystycznego dla tego regionu pogranicza, na przestrzeni wieków powstało wiele typów architektonicznych. Wielość form i różnorodność stylów dotyczy głównie cerkwi drewnianych w mniejszym stopniu murowanych.
Przed II wojną światową na terenie greckokatolickiej diecezji przemyskiej istniało ok. 650 cerkwi. Niemal wszystkie przetrwały wojnę i późniejsze walki z UPA.
Niszczenie cerkwi rozpoczęto podczas wysiedleń ludności ukraińskiej. Palono je wraz z całą zabudową wsi. Akcję rozbiórek cerkwi na wielką skalę przeprowadzono w latach 1955-56. Wtedy to zniszczono około 300 cerkwi. Aktem kulturowego barbarzyństwa padały nierzadko świątynie pochodzące z XVI czy XVII wieku. I w późniejszym czasie kilkadziesiąt cerkwi uległo zniszczeniu. W większości te, które ocalały zawdzięczają to przejęciu przez Kościół Rzymskokatolicki. Po 1989 roku częścią z nich administruje ponownie Kościół Greckokatolicki, część użytkują wyznawcy prawosławia, część niestety nadal niszczeje.
Krzysztof Łapka urodził się w 1963 roku. Fotografuje od kilkunastu lat. Został nagrodzony brązowym Medalem w XXIII Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda Krajobraz górski - Nowy Targ, Poza fotografią interesuje się turystyką wysokogórską. Na swoim koncie ma wejścia na dziesięć alpejskich czterotysięczników i najwyższy szczyt Europy - Elbrus (5642m).
Wystawę Krzysztofa Łapki zatytułowaną Impresje cerkiewne można oglądać do końca grudnia 2005 roku w Galerii Na Sali (Wiejski Dom Kultury) przy ulicy Szkolnej 7 w Olzie.