Aparaty
Wysyp zimowych promocji Fujifilm - aparaty z rabatem do 1075 zł
Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą z przełomu lat 70. i 80. XX wieku. Były to lata najciekawszego okresu polskiego fotoreportażu. Ekspozycja zostanie otwarta we wtorek 16 sierpnia 2005 roku o godzinie 19 w warszawskiej Starej Galerii ZPAF.
Na wystawie zobaczymy prace następujących autorów: Andrzeja Baturo, Sławomira Biegańskiego, Anny Musiałówna, Macieja Osieckiego, Krzysztofa Pawela, Piotra Sawickiego, Tomasza Tomaszewskiego oraz Romualda Zielazeka. Większość z prezentowanych autorów na przełomie lat 70. i 80. współpracowała z warszawskimi magazynami takimi jak: ITD, Perspektywy czy Razem.
W opozycji do propagandowej fotografii rejestrowali niechciane aspekty życia społecznego, takie jak religijność, bieda i pijaństwo. Nurt ten, zwany niekiedy "czarnym reportażem", pokazuje zupełnie odmienny obraz Polski od tego jaki przedstawiała ówczesna władza. Nic więc dziwnego, że w PRL-u wielu z tych zdjęć nie opublikowano.
Drugą część wystawy stanowią zdjęcia obrazujące wydarzenia w Stoczni Gdańskiej. Po raz pierwszy wystawa prezentowana była w "Starej Galerii" ZPAF jesienią 1980 roku, w kilka tygodni po zakończeniu sierpniowych protestów na Wybrzeżu. Na wystawie Dokument czasu - lata 1970/80 ze względu na warunki, prezentowany jest tylko jej fragment.
Zdjęcia na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historii Fotografii w Krakowie oraz archiwum ZPAF.
Wystawa Dokument czasu - lata 1970/80 zostanie otwarta we wtorek 16 sierpnia 2005 roku o godzinie 19 w warszawskiej Starej Galerii ZPAF (Pl. Zamkowy 8). Ekspozycję można oglądać do 14 września 2005 roku.
Więcej zdjęć z wystawy Dokument czasu - lata 1970/80 już wkrótce w dziale Galeria na stronie Fotopolis.pl.