Odkryj swoją mroczną stronę, czyli tajemnicza wystawa prac Katarzyny Widmańskiej

Autor: Michał Chrzanowski

2 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

„W każdym z nas drzemie cień, którego boimy się odsłonić, w który boimy się zajrzeć. Katarzyna Widmańska robi to za nas i udaje się jej go w piękny sposób odkryć“ - mówią organizatorzy wystawy „Fotografie wybrane“. Wernisaż już w najbliższy piątek w Warszawie.

Na nadchodzącej wystawie w Żywej Galerii Stalowa 52 w Warszawie zobaczycie zdjęcia z kilku etapów twórczości Katarzyny Widmańskiej. Będą prace z cykli „Alicji w Krainie Czarów”, „Necrofashion”czy "Madonn". Pozwoli to na odkrycie myśli ducha, która gdzieś unosi się ponad wszystkimi jej fotografiami i wszystkie je łączy.

fot. Katarzyna Widmańska

Nie bójcie się odkryć mrocznej strony, przecież każdy z nas ją ma

Kobieta - to ona niezmiennie od lat pojawia się na fotografiach Widmańskiej. Kobieta - „dwuznaczna”. Alicja, femme fatale, śpiąca królewna, domina, a nawet w jednym z najnowszych cykli Madonna. Każdy temat, który porusza artystka reinterpretuje na nowo we własnej, zbudowanej przez siebie ikonografii. Oswaja tematy, których się boimy. Nekromancja, śmierć, fetysz. - Zawsze cień pociągał ją bardziej niż światło. Noc bardziej niż dzień, a to co pozostające w ukryciu, bardziej niż to co widzimy na co dzień - tak o Katarzynie Widmańskiej mówi Samanta Belling.

fot. Katarzyna Widmańska

Gdzie i kiedy

Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 6 października o godzinie 19:00 w Żywa Galeria Artbistro Stalowa 52 (ul. Stalowa 52, Warszawa). Ekspozycję będzie można oglądać do 8 listopada. W trakcie wernisażu z autorskim muzycznym komentarzem do prac plastycznych wystąpi Wojtek Makowski, muzyk jazzowy, kompozytor, producent muzyczny. Całość muzycznej oprawy będzie wysmakowana i dopasowana do wernisażu, specjalnie po to, żeby spotęgować efekt prac artystki. Więcej informacji znajdziecie na stronie stalowa52.pl.

Katarzyna Widmańska - sylwetka

Absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie, dyplom w pracowni rysunku u prof. Jargusza. Laureatka Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Jej twórczość dzieli się na dwa odrębne nurty: klasyczną fotografię portretu i mody oraz fotografię kreacyjną, na którą składają się tematyczne cykle zdjęć. Artystka ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych a także liczne publikacje w prasie.

źródło: materiały prasowe (Samanta Belling)

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj