Ruszyły zapisy na warsztaty Masterclass z Alixandrą Fazziną

Autor: Michał Chrzanowski

10 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W jaki sposób opowiadać historię obrazami? Jak rozpocząć długoterminowy projekt fotograficzny? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas nadchodzących warsztatów Masterclass, które poprowadzi Alixandra Fazzina - fotografka i dokumentalistka agencji NOOR.

NOOR Images i Fotofestiwal zapraszają na wyjątkowe warsztaty Masterclass, które poprowadzi Alixandra Fazzina - brytyjska fotografka, dokumentalistka, której prace poruszają przede wszystkim temat nieobecnych w mediach konfliktów i często zapomnianych humanitarnych konsekwencji wojny.

fot. Alixandra Fazzina (NOOR)

Będą to intensywne czterodniowe warsztaty poświęcone tajnikom pracy nad długoterminowymi projektami dokumentalnymi. Alixandra Fazzina przeprowadzi uczestników przez zawiłości i strukturę procesu pracy nad projektem dokumentalnym, dzięki czemu będą oni w stanie wypracować własne sposoby opowiadania historii.

W ramach warsztatu odbędą się pogłębione grupowe dyskusje, zachęcające uczestników do stworzenia wciągających historii, które zachowują osobisty charakter i są opowiedziane z wielką wrażliwością. Fazzina poruszy złożony temat kwestii etycznych związanych z przedstawianiem na fotografiach czyjegoś życia. Uczestnicy wezmą także udział w przeglądzie portfolio oraz sesji edycyjnej, co ma pomóc w stworzeniu znaczących i innowacyjnych projektów dokumentalnych - podkreślają organizatorzy warsztatów Masterclass.

fot. Alixandra Fazzina (NOOR)

Zajęcia są organizowane z myślą o świadomych i nieco bardziej zaawansowanych fotografach. Dlatego też konieczne są podstawowe doświadczenie w zakresie fotografii (w szczególności fotoreportażu i dokumentu fotograficznego), a także wiedza na temat aspektów technicznych działania własnego sprzętu fotograficznego oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego (warsztat będzie prowadzony po angielsku).

Zgłoszenia na warsztaty Masterclass można przesyłać do 24 kwietnia 2017 roku na adres noor@fotofestiwal.com. Jednak warto się spieszyć ponieważ maksymalna liczba uczestników to jedynie 10 osób, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Czterodniowe warsztaty z Alixandrą Fazziną odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca 2017 roku. Ich kosz to 600 euro.

Aby wziąć udział w Masterclass należy wypełnić formularz zgłoszeniowy - w tym uwzględnić list motywacyjny (maks. 300 słów), opis doświadczenia zawodowego (maks. 150 słów) oraz informację o edukacji (maks. 150 słów). Ponadto trzeba przesłać portfolio (preferowany plik pdf), w którym obowiązkowo powinny znaleźć się:

  • przynajmniej jeden cykl dokumentalny lub reportażowy (minimum 8 zdjęć, maximum 20 zdjęć)
  • nie więcej niż 8 pojedynczych fotografii (które nie są częścią fotoreportażu)
  • wszystkie fotografie należy opatrzyć zwięzłym opisem
  • fotoreportaż powinien zawierać tytuł i krótkie wprowadzenie

Zakwalifikowani uczestnicy o dodatkowych szczegółach zostaną powiadomieni drogą mailową. Więcej informacji o warsztatach Masterclass znajdziecie na stronie fotofestiwal.com.

Alixandra Fazzina (Wielka Brytania, 1974) - jeszcze podczas studiów na akademii sztuk pięknych zajęła się tematyką wojenną w Bośni. Od tamtej pory pracowała jako niezależny fotoreporter na terenach Europy Wschodniej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. W 2010 roku otrzymała nagrodę UNHCR Nansen Refugee Award za odwagę i niesłabnące poświęcenie dla fotografii humanitarnej. Fazzina jest autorką książki A Million Shillings – Escape From Somalia (Trolley Books) (Milion szylingów, czyli ucieczka z Somalii), która opowiada o śmiertelnie niebezpiecznej podróży szlakami handlu ludźmi z Półwyspu Somalijskiego. Jej długofalowy projekt The Flowers of Afghanistan (Kwiaty Afganistanu) dokumentuje podróże afgańskich dzieci poszukujących azylu w Europie. Oprócz twórczości fotograficznej i literackiej, Alixandra realizuje się jako badaczka i producentka w mediach i regularnie udziela się na antenie radiowej. Prowadzi także rozmaite zajęcia i warsztaty na całym świecie dla organizacji takich jak: World Press Photo, Reporters Without Borders oraz The Royal Photographic Society. Opowiada także o sztuce, fotografii i mediach na festiwalach fotograficznych i literackich i wykłada w ramach studiów dyplomowych i podyplomowych na różnych uczelniach. Obecnie mieszka w Londynie.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj