Galeria Bezdomna w Poznaniu 7-13 sierpnia 2004

Autor: Marta Majewska

5 Sierpień 2004
Artykuł na: 4-5 minut
Dwudziesta z kolei wystawa Galerii Bezdomnej odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu juz w najbliższą sobotę, 7 sierpnia 2004.

Dwudziesta z kolei wystawa Galerii Bezdomnej odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu juz w najbliższą soboę, 7 sierpnia 2004. Browar mieści się przy ulicy Półwiejskiej, w budynku będącym niegdyś browarnianą słodownią, udostępnioną Galerii przez Kulczyk Foundation.

Wieszanie prac rozpocznie się w sobotę, 7 sierpnia o godzinie 10.00, natomiast

wernisaż zaplanowano na godzinę 18.00. Po wernisażu, około 21.00 przewidziane są koncerty, występy teatralne i pokazy filmowe. Także w niedzielę, 8 sierpnia odbędzie się kilka spotkań.

Wystawa będzie otwarta dla publiczności przez tydzień w godzinach od 11.00 do 20.00. Zakończy się w piątek, 13 sierpnia o godzinie 18.00 (do 20.00 będzie czas na demontaż ekspozycji i zabranie prac).

LOKALIZACJA

Stary Browar położony jest w śródmieściu Poznania, niedaleko od Starego Miasta i głównej ulicy handlowej - Św. Marcin. Równie blisko jest do Dworca PKP i PKS. Z dworca PKP na miejsce można dojechać tramwajem nr 6 (kier. Miłostowo) i 12 (kier. Starołęka), przystanek znajduje się na moście dworcowym, należy przejechać dwa przystanki i wysiąść na przystanku "Półwiejska", tymi samymi tramwajami dojedzie się z dworca PKS.

Równie dobrze na miejsce można dojść na piechotę - marszem z dworca PKP to może kwadrans (albo i mniej) a z dworca PKS 5 minut.

WIESZANIE PRAC

Ponieważ budynek słodowni znajduje się pod opieką konserwatorską i jest świeżo po remoncie, na poznańskiej wystawie będą ograniczenia w sposobie wieszania prac. Jak pisze Jakub Winiarski: Musimy postępować tak, aby nie zniszczyć wnętrza. Dlatego też zaopatrzcie się przede wszystkim w sznurki, linki, żyłki i wszelkiego rodzaju sprzęt pomocny w podwieszaniu zdjęć. Pod żadnym pozorem nie można wiercić, wbijać czy też w inny sposób ingerować w oryginalne ściany ceglane lub otynkowane, w sufity, w konstrukcje drewniane, w podłogi. W pomieszczeniach na poziomie +1 pod sufitem znajdują się konstrukcje stalowe, prawie szyny kolejowe, powtarzające się w odstępach co okokoło 4 metry. Nie ma tam żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rozciąganie sznurków czy żyłek. Wzdłuż ścian jest zabudowa wykonana z płyt wiórowych, też nie problemu z małymi gwoźdźmi. Poziom +2 - ta sama sytuacja jak jak na poziomie +1, z tą tylko różnicą, że pod sufitem jest brak konstrukcji stalowych, ale za to są słupy od podłogi do sufitu w dwóch rzędach biegnących wzdłuż pomieszczenia. W przypadku montażu bardziej skomplikowanego konieczna jest konsultacja z osobą odpowiedzialną za sprawy techniczne i uzyskanie jego zgody.

NOCLEGI

Przyjeżdżający do Poznania uczestnicy wystawy mogą skorzystać z darmowego noclegu na campingu.

Camping nr 155 "MALTA"

kat.I (1.I-31.XII)

ul. Krańcowa 98;

61-036 Poznań

tel. (0-61) 876-62-03,

fax (0-61) 876-62-83

dojazd:

autobus nr 57, tramwaj nr 6, 8

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt w tej sprawie z

Bartoszem Dziamskim, e-mail: bartoszfoto@interia.pl

w śródmieściu znajduje się też:

Schronisko Młodzieżowe PTSM

al. Niepodległości 32/40;

61-714 Poznań

tel. (0-61) 866-40-40

ceny:

z własnym śpiworem: uczniowie 13,91 zł / doba, bez ulgi 21,40 zł / doba.

Więcej informacji na stronie: www.galeriabezdomna.art.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj