Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
"Bez granic” to temat wieloznaczny i dosłownie wyjątkowo szeroki. Można go jednak odszyfrować na co najmniej trzy sposoby w odniesieniu do tegorocznej edycji OFFoto. Polscy twórcy prezentowani na wystawach byli w odległych zakątkach świata: Filipiny, Indonezja, Afganistan, Indie, Wenezuela, Rosja i Francja. To co ich łączy to szczere i subiektywne podejście do miejsc. Dalekie od powierzchownej egzotyki wnikanie w świat codzienny. Fotografowie rzeczywiście bez granic - pisze Joanna Kinowska.
"Bez granic" to także równe traktowanie wszystkich miejsc. Nie ma żadnego limitu, rubieży, skrajności. Nie ma podziału na naszych i innych, tubylców i sąsiadów. Ożywa tu fotografia humanistyczna w jej ideałach sprzed pół wieku i wielkiej wystawy "Rodzina człowiecza". W pewnym sensie porzucamy fakty i współrzędne geograficzne, poznając historie podobne naszym. Tracimy pewność co do lokalizacji. Na plan pierwszy wysuwają się zatem historie ludzi. Bezkres.
Wśród artystów swoje prace pokażą m.in. Eustachy Kossakowski, Marek Arcimowicz, Wojciech Grzędziński, Adam Pańczuk, Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Wełnicki, Slav Zatoka, Piotr Zbierski oraz Robert Danieluk zwycięzca pierwszej edycji "Pokaż się". Nie zabraknie promocji opolskich twórców młodego pokolenia - studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Odbywać się będą także spotkania autorskie oraz warsztaty fotograficzne.
Opolski Festiwal Fotografii organizowany jest przez Fundację 2.8, a współfinansowany przez Urząd Miasta Opole.
Szczegóły oraz program znajdziecie na stronie: offoto.pl