Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Tylko do 31 lipca można przesyłać zgłoszenia do III edycji rocznego programu mentorskiego Sputnik Photos.
Trwa nabór na trzecią edycję rocznego programu mentorskiego Sputnik Photos. Pierwsza i druga edycja zaowocowała powstaniem wyjątkowych materiałów fotograficznych, które zostały opublikowane w wydawnictwach (No.01 i No.02) podsumowujących pracę uczestników pod okiem mentorów. W tym roku do grona mentorów dołączył Michał Łuczak.
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie fotografii dokumentalnej i działań z jej pogranicza. Kurs trwa 9 miesięcy od października 2014 ( lub końca września) do czerwca 2015.
Ideą warsztatu jest bliska współpraca studenta z tutorem. Każdy uczestnik będzie miał przypisanego jednego fotografa, który zapewni mu indywidualne prowadzenie i opiekę. Będzie z nim na bieżąco konsultował pracę nad własnym rocznym projektem dokumentalnym. Dodatkowo możliwy będzie udział studenta w pracach fotografa w charakterze asystenta. Zakres takiej współpracy zależny będzie od indywidualnych ustaleń oraz od potrzeb i możliwości obu stron.
Równolegle studenci stworzą kameralną grupę, która będzie regularnie spotykać się na zajęciach i konsultować swoje prace z pozostałymi fotografami Sputnika prowadzącymi warsztat. Na wspólnych zajęciach fotografowie poprowadzą również cykl zajęć dotyczący najważniejszych zagadnień dokumentu fotograficznego oraz zaproszą ekspertów z różnych dziedzin fotografii.
Absolwenci programu odnoszą sukcesy w świecie fotografii, są laureatami wielu międzynarodowych konkursów (Vienna Photo Award, Lens Culture Student Award, ESPY Photography Prize, Przetwórnia), a ich prace są prezentowane na festiwalach fotograficznych (Photomonth Show OFF, Photofringe, Photoireland).
Wielu z nich kontynuuje naukę w fotograficznych szkołach wyższych i na prestiżowych warsztatach ( World Press Photo Joop Swart Mastercalss, Magnum Photos Workshop, ASP w Poznaniu, ITF w czeskiej Opawie).
Przyjęcia na program mentorski odbywają się na podstawie oceny portfolio oraz rozmowy. Zarówno ocena portfolio, jak i rozmowy, będą się odbywały sukcesywnie, a zakwalifikowani uczestnicy będą przyjmowani w kolejności zgłoszeń, aż do zapełnienia się miejsc. Na kursie jest maksymalnie 16 miejsc.
Portfolio można przesyłać do 31 lipca 2014 na adres info@sputnikphotos.com. Prosimy o przesyłanie zdjęć (max. 15 fotografii w niskiej rozdzielczości, max. 1000 pikseli dłuższy bok). Portfolio powinno składać się z conajmniej jednego cyklu fotograficznego (ale mogą być też pojedyncze fotografie) i krótkiej informacji o sobie oraz uzasadnienia dlaczego chce się wziąć udział w programie.
Prosimy także o podanie numeru telefonu. Po przesłaniu portfolio i jego pozytywnej ocenie będą umawiane krótkie rozmowy kwalifikacyjne.
Więcej informacji znajdziecie na stronie: zaklad-sputnik.blogspot.com