Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Warunki pracy nie były łatwe - w pięcioosobowych grupach każdy z uczestników miał zaledwie kilkanaście minut na zrobienie zdjęć modelce w zastanej stylizacji. Wymagało to wcześniejszego przemyślenia światła i rozplanowania kadrów, ale także dużej samodyscypliny i szybkiego nawiązania kontaktu z modelką. Pierwsze efekty tej pracy, które mieliśmy okazję obejrzeć zaraz po warsztatach, zapowiadają ciekawy materiał.
Uczestnicy pracowali z aparatami analogowymi i cyfrowymi, najczęściej korzystając z obu technologii naraz. Sprzęt, który przewinął się przez sesję był naprawdę różnorodny i stworzył wiele okazji do wymiany opinii i doświadczeń: średnioformatowe aparaty analogowe (Rollei, Kijew) i cyfrowe (Hasselblad), manualne analogowe lustrzanki małoobrazkowe oraz zaawansowane kompakty i lustrzanki cyfrowe. Uczestnicy mieli do dyspozycji dodatkowo aparaty udostępnione przez Sony Poland: Sony Cyber-shot R1 i Sony A100 z zestawem obiektywów. Jak podkreślali uczestnicy warsztatów, spotkanie było okazją do poznania różnych stylów pracy i wymiany kontaktów.
Po zrealizowaniu materiału uczestnicy zostali poproszeni o samodzielną selekcję zdjęć i wysłanie ich do naszej redakcji. Ze względu na czas potrzebny na obróbkę fotografii analogowych uczestnicy warsztatów otrzymali kilka dni na spokojne przygotowanie prac. W gronie redakcyjnego jury, razem z prowadzącym warsztaty wykładowcą Akademii Fotografii - Piotrem Kotlickim i odpowiedzialną za stylizację redakcją CoGdzieZaile.pl wybierzemy najlepsze fotografie do prezentacji na wystawie i na łamach magazynów Fotopolis i CoGdzieZaile.pl.
Wcześniej jednak zapraszamy do obejrzenia zdjęć backstage'owych, które oddają atmosferę imprezy i pozwalają sobie wyobrazić jakich zdjęć móżemy się spodziewać.
Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w przygotowaniu imprezy: