Wydarzenia
„Wewnętrze” - Marta Zgierska i refleksje na temat domu w Galerii Centrala
Osiem zatok na dyski 2,5“, Thunderbolt 3, czterordzeniowe procesory Intel Core oraz najnowszy system operacyjny QTS 4.3 - to tylko niektóre z cech zaprezentowanego serwera NAS firmy Qnap.
Qnap nie zwalnia tempa. Po premierze zaawansowanego serwera TVS-1282T3, który jako pierwszy model firmy został wyposażony w Thunderbolt 3, przyszła pora na kolejne rozwiązanie. Zaprezentowany Qnap TVS-882ST3 to najnowszy 8-zatokowy dysk sieciowy, który powinien przekonać do siebie prawdziwych profesjonalistów na co dzień pracujących zarówno na komputerach z Mac OS jak i Windowsem. W urządzeniu zastosowano energooszczędne, czterordzeniowe procesory Intel 14nm Core i7/i5 szóstej generacji (wspierające sprzętowo szyfrowanie AES-NI), dwa porty Thunderbolt 3, dwa porty sieciowe 10GbE 10GBASE-T, złącza USB 3.1 10Gbps Type-C/Type-A oraz wyjście HDMI 4K
- TVS-882ST3 oferuje wszechstronne, szybkie interfejsy, w tym Thunderbolt 3, 10GbE oraz USB 3.1, zintegrowane w wydajnym rozwiązaniu NAS, nadającym się do realizowania szybkich transferów danych w różnych aplikacjach. Jego kompaktowe rozmiary i osiem zatok 2,5”, idealnych dla dysków SSD, czynią z urządzenia świetny sprzęt dla małych biur i zespołów poszukujących małego NAS z wydajnością i zakresem funkcji nie ustępującego produktom z wyższej półki - komentuje Jason Hsu, Product Manager QNAP.
Działający pod kontrolą 64-bitowego systemu operacyjnego QTS 4.3 model TVS-882ST3 obsługuje adapter Thunderbolt-to-Ethernet (T2E), który pozwala urządzeniom z interfejsem Thunderbolt korzystać z zasobów szybkich sieci 10GbE. Nowość QNAP jest jednak czymś więcej, niż wysoko wydajnym rozwiązaniem storage - obiecuje producent. Urządzenie oferuje również wiele dodatkowych funkcji. Może ono być np. bezpiecznym centrum plików z rozbudowanymi funkcjami kontroli - idealnym do międzyplatformowego udostępniania lub synchronizacji oraz backupu czy odtwarzania danych.
Technologia QvPC pozwala na użycie urządzenia jako typowego komputera PC (po podłączeniu do niego klawiatury, myszy i ekranu HDMI), zaś Linux Station na korzystanie z Ubuntu. Aplikacja Virtualization Station pozwala na hostowanie na NAS-ie wielu maszyn wirtualnych z systemami Windows, Linux, UNIX oraz Android, natomiast Container Station umożliwia uruchamianie praktycznie nielimitowanej liczby kontenerowych aplikacji LXC i Docker. Qfiling oraz Qsirch to z kolei aplikacje optymalizujące zarządzanie danymi - poprzez automatyczne organizowanie i błyskawiczne wyszukiwanie plików.
Poza tym firma zaprezentowała również platformę DJ2 Live - dostępne wyłącznie dla QNAP rozwiązanie do przesyłania na żywo transmisji audio/wideo. Działa ono w oparciu o prywatną chmurę, obsługuje format 4K i pozwala na zapisywanie wszystkich materiałów wideo na prywatnym, bezpiecznym i pojemnym QNAP NAS. Rozwiązanie to oferuje również integrację wideo i bogaty zestaw narzędzi i efektów produkcyjnych z XSplit, a także transmisję do zewnętrznych usług wideo, takich jak np. YouTube oraz Facebook.
W sprzedaży będą dostępne następujące wersje nowego serwera NAS:
Więcej informacji o nowym modelu oraz innych urządzeniach QNAP NAS znaleźć można na stronie www.qnap.com