Mała retrospektywa Tadeusza Rolke na spotkaniu w Zachęcie

Autor: Marta Sinior

23 Październik 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Warszawska Zachęta zaprasza w najbliższą środę, 24 października 2007 roku na spotkanie z Tadeuszem Rolke z cyklu "Fotografia polska po 1945 roku". Podczas spotkania mającego charakter retrospektywy, będzie można zapoznać się z bogatą twórczością artysty.
fot. Tadeusz Rolke

Tadeusz Rolke urodził się w 1929 roku w Warszawie. Studiował historię sztuki. Fotografować zaczął podczas II wojny światowej, a zawodowo w latach 50. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografie publikował w prestiżowych tygodnikach takich jak: "Świat" i "Stolica" oraz w miesięczniku "Polska", natomiast modę fotografował dla "Przekroju". Od 1970 roku przebywał na emigracji w Niemczech. W tym czasie był fotografem międzynarodowych festiwali fotograficznych we Francji, Holandii, Niemczech i Włoszech. Jego prace znalazły się na łamach "Sterna", "Die Zeit", "Der Spiegel" i "Art". Do Polski wrócił w latach 80. i nawiązał współpracę m.in. z "Gazetą Wyborczą" i tygodnikiem "Wprost".

Obecnie Rolke wykłada na licznych warsztatach dla młodych dziennikarzy i fotoreporterów oraz na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jesienią 2006 roku ukazała się pierwsza monografia artysty, wydana przez warszawską Fundację Galerii Foksal Tadeusz Rolke Fotografie 1944-2005.

Spotkanie z Tadeuszem Rolke odbędzie się 24 października 2007 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ul. Burschego, schodkami w dół). Wstęp wolny.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Plac Małachowskiego 3
00-916 Warszawa
email:
edu@zacheta.art.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
12
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4
Powiązane artykuły