Samsung 750 EVO - dyski SSD dla wymagających

Autor: Michał Chrzanowski

25 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Samsung zaprezentował nową linię dysków półprzewodnikowych. Seria 750 EVO ma się wyróżniać wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną.

Seria dysków półprzewodnikowych Samsunga powiększyła się o nową linię SSD 750 EVO. Jest ona odpowiedzią na ciągle rosnące zapotrzebowanie użytkowników na pojemne pamięci masowe charakteryzujące się wysoką wydajnością.

W serii dysków SSD 750 EVO zastosowano zaawansowaną technologię NAND Flash. W połączeniu z wieloma autorskimi funkcjami, takimi jak TurboWrite, zabezpieczenie Dynamic Thermal Guard czy tryb RAPID mają zagwarantować wysoką wydajność urządzeń. Ponadto dyski 750 EVO SSD zostały wyposażone w kontroler MGX i zapewniają sekwencyjny odczyt i zapis z prędkością - odpowiednio, do 540 MB/s i 520 MB/s (w przypadku korzystania z funkcji TurboWrite).

Jak podkreśla producent seria 750 EVO może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą zmodernizować komputer PC, a także znacząco zwiększyć moc obliczeniową i wielozadaniowość komputerów. Dzięki funkcji migracji danych Samsung Data Migration oraz oprogramowaniu Magician modernizacja do 750 EVO z istniejącego urządzenia pamięci masowej ma być szybka i łatwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych danych, SSD wyposażono również w 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES. W przeciwieństwie do HDD, 750 EVO SSD nie zawiera ruchomych części, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich zużycie eksploatacyjne, które może spowodować utratę lub uszkodzenie danych.

Seria SSD 750 EVO będzie dostępna w sprzedaży w trzech wariantach - o pojemności 120 GB, 250 GB i 500 GB. Za ten ostatni przyjdzie zapłacić około $150. Niestety polska cena za jednostkę nie została ujawniona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.samsung.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe przenośne panele i tła fotograficzne od Fomei
Nowe przenośne panele i tła fotograficzne od Fomei
Fomei wprowadziła do oferty trzy nowe akcesoria. Mobilny panel 150x200 cm, kompaktowa rama 75x90 cm i tła fotograficzne typu roll-up 180x200 cm zaprojektowano z myślą o wymagających fotografach,...
1
GoPro prezentuje adapter anamorficzny - filmowe efekty z kamerki sportowej
GoPro prezentuje adapter anamorficzny - filmowe efekty z kamerki sportowej
GoPro rozszerza ofertę dedykowanych akcesoriów o adapter anamorficzny. Anamorphic Lens Mod pozwoli nam uzyskać kinowe proporcje obrazu 21:9 i charakterystyczne poziome flary.
4
Litemons LA600R i LA600Bi - nowe lampy LED w ofercie marki Godox
Litemons LA600R i LA600Bi - nowe lampy LED w ofercie marki Godox
Doża moc i szeroka paleta barw to kluczowe cechy nowych studyjnych lamp LED firmy Godox - na rynek wchodzą modele Litemons LA600R i LA600Bi
1
Powiązane artykuły