Dodaj ocenę

Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM – kompaktowy rozmiar, duże możliwości

Autor: Michał Chrzanowski

15 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wraz z premierą bezlusterkowca Canon EOS M5 producent zaprezentował także dedykowany model EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM - nowy uniwersalny obiektyw kitowy, który będzie sprzedawany w zestawie razem z aparatem.

Canon EF-M 18-150 mm f/3.5-6.3 IS to bardzo lekka (300 g) i kompaktowa konstrukcja, która zapewnia zakres ogniskowych 29-140 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) oraz zmienne światło f/3.5-6.3. Dzięki temu będziemy mogli efektywnie sfotografować szerszy plan jak również wykonać większe zbliżenie.

We wnętrzu znajdziemy zaawansowany układ optyczny, który składa się z 17 elementów rozmieszczonych w 13 grupach. Wśród nich są dwie soczewki asferyczne oraz jeden element ze szkła UD. Dzięki temu obiektyw ma oferować wysoką jakość obrazu. Do tego otrzymujemy 7-listkową przysłonę oraz wydajny i cichy silnik STM. Minimalna odległość ostrzenie wynosi 25 cm.

Z kolei dzięki czterostopniowej stabilizacji obrazu wszelkie poruszenia mają być redukowane - także w warunkach słabego oświetlenia czy podczas fotografowania bez użycia statywu. Wydajność systemu ma wynieść 4 EV – zapewnia producent. Co więcej, Dynamic IS współpracuje również z 5-osiową stabilizacją spotykaną w modelu Canon EOS M5.

Jak zapewnia producent, nowy Canon EF-M 18-150 mm f/3.5-6.3 IS STM w sprzedaży pojawi się już w grudniu 2016 roku. Będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – grafitowej i srebrnej. Jego cena ma wynieść $500. Więcej informacji o tym obiektywie jak również innych produktach firmy znajdziecie na stronie canon.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Zimowa odwilż cenowa - obiektywy Samyang AF w niższych cenach
Zimowa odwilż cenowa - obiektywy Samyang AF w niższych cenach
Dystrybutor marki Samyang informuje o promocji na obiektywy Samyang AF z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do końca marca wybrane modele obiektywów kupimy z rabatem.
1
Canon RF 16-28 mm f/2.8 IS STM - jasny i szeroki zoom w wersji poręcznej
Canon RF 16-28 mm f/2.8 IS STM - jasny i szeroki zoom w wersji poręcznej
Canon wprowadza do sprzedaży nowy jasny, szerokokątny zoom. RF 16-28 mm f/2.8 IS STM to propozycja dla entuzjastów fotografii i filmowania. Stanowi rozszerzenie zaprezentowanego w ub.r. modelu RF...
8
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Już niebawem na rynku pojawi się obiektyw Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 w wersji do aparatów bezlusterkowych. Gratka dla fanów jasnych obiektywów szerokokątnych.
8
Powiązane artykuły