Fotoedycja - dodatkowe warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: ms

28 Styczeń 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
W związku z dużym zainteresowaniem, Muzeum Powstania Warszawskiego powtórzy warsztaty z fotoedycji i komputerowej edycji zdjeć. Spotkania odbędą się 7, 8, 14 i 15 lutego. Przypomnijmy, że warsztaty przygotowano z myślą o uczestnikach dorosłych. Zajęcia poprowadzą Izabela Wojciechowska i Karol Bagiński. Zapisy już trwają.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "Warszawa - Twarze miasta" we współpracy z Warszawską Szkołą Fotografii.

Program podzielono na dwie części. Podczas pierwszego weekendu uczestnicy zapoznają się z metodami pracy fotoedytora, zasadami doboru zdjęć do publikacji, regułami współpracy fotoedytora z fotografem. Tę część poprowadzi Izabela Wojciechowska.

Drugi weekend poświęcony zostanie przygotowaniu fotografii do publikacji. Pod kierunkiem Karola Bagińskiego uczestnicy poznają sposoby pracy nad zdjęciem z wykorzystaniem programu Photoshop. Poznają różnice pomiędzy szykowaniem zdjęć do publikacji w internecie, na wystawie i w formie drukowanej.

Koszt jednego, dwudniowego spotkania wynosi 60 zł.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Wypełniony formularz, który można pobrać ze strony organizatorów, należy wysłać na adres mateuszbernat@1944.pl

Uczestnicy pracować będą na własnych zdjęciach. Organizatorzy proszą o przyniesienie fotografii przedstawiających "Twarze Warszawy".

Więcej informacji, szczegółowy scenariusz zajęć i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie organizatorów.

Warsztaty będą ostatnimi z cyklu "Warszawa - Twarze miasta". Już niedługo na stronie fotowarszawiak.1944.pl pojawią się informacje o nowym projekcie

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
12
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4