Hamdan International Photography Award 2015 - konkurs, który może odmienić życie niejednego fotografa

Autor: Michał Chrzanowski

23 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie wystartował jeden z bardziej prestiżowych konkursów fotograficznych - Hamdan International Photography Award. Łączna pula nagród wynosi 400 tysięcy dolarów, z czego aż 120 tysięcy przypadnie laureatowi nagrody Grand Prix. Jeżeli chcecie wziąć udział w wydarzeniu to trzeba się pospieszyć. Zgłoszenia można nadsyłać do końca tego roku.

Hamdan International Photography Award to bez wątpienia wydarzenie, które rozpala zmysły wielu pasjonatów fotografii. Jego celem jest nie tylko ukazywanie największych fotograficznych talentów czy prezentowanie piękna otaczającego nas świata, lecz także promowanie kultury oraz sztuki szybko rozwijającego się Dubaju.

Konkurs swoją premierę miał w 2011 roku i od tamtej pory jest jednym z ważniejszych punktów na fotograficznej mapie świata. Wystarczy powiedzieć, że w ubiegłym roku ponad 30 tysięcy fotografów ze 166 krajów świata zgłosiło swój udział. Również tym razem organizatorzy liczą na podobne zainteresowanie, ponieważ tematem przewodnim tegorocznej edycji jest szczęście. ”Uchwycenie ulotnych chwil radości jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów w pracy fotografa. Dlatego też wydaje się nieuniknione, że głównym motywem piątej odsłony musi być szczęście” - powiedzieli organizatorzy HIPA.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć fotografów nagrodzonych w poprzedniej odsłonie konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Hamdan International Photography Award to także ogromne przedsięwzięcie pod kątem finansowym. W tym roku łączna pula nagród sięgnie astronomicznej kwoty 400 tysięcy dolarów. Z tej puli aż 120 tysięcy zostanie przeznaczonych dla laureata Grand Prix. Również zwycięzcy każdej z czterech kategorii (Happiness, Wildlife, Father & Son, General) otrzymają nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów.

Ja możecie zauważyć nagrody są pokaźne i jest o co walczyć. Jeżeli więc jesteście zainteresowani udziałem w Hamdan International Photography Award 2015 to już od dziś możecie nadsyłać swoje prace. Jednak trzeba się spieszyć. Okres nadsyłania zgłoszeń kończy się 31 grudnia 2015 roku. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Więcej informacji, jak i formularz zgłoszeniowy możecie znaleźć na stronie www.hipa.ae.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
„IFF wciąż się rozwija, a już w przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie. Dlatego szukamy osoby, która pozostając wierna misji IFF, z odwagą i własną wizją programową wprowadzi IFF w...
4
Gael Bonnefon po raz pierwszy w Polsce - wystawa w Galerii Poprzeczna
Gael Bonnefon po raz pierwszy w Polsce - wystawa w Galerii Poprzeczna
Galeria Poprzeczna w Miechowie zaprasza na wystawę „niezapomniane” debiutującego w Polsce francuskiego artysty sztuk wizualnych Gaela Bonnefon. Wernisaż 8 lutego o 19.00.
8
Mniej marnowania, więcej fotografowania. Rusza „Waste not, snap a lot”
Mniej marnowania, więcej fotografowania. Rusza „Waste not, snap a lot”
Weź udział w konkursie „Waste not, snap a lot”, który ma promować zrównoważone podejście do konsumpcji. Do wygrania aparat i drukarka Instax Wide oraz roczny plan Adobe dla fotografów.
6
Powiązane artykuły